جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » کتاب‌های منتشرشدۀ ما » (Fast Bank (EPT|بانک سؤالات آزمون ای پی تی تشریحی
 • fastzaban
 • ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵
 • ۱۳:۴۲
 • ۷۸۱
کتاب fast bank ept جلد اول

(Fast Bank (EPT|بانک سؤالات آزمون ای پی تی تشریحی

کسب نمره مناسب در آزمون زبان دکتری دانشگاه آزاد یکی از دغدغه‌ های اصلی داوطلبان آزمون EPT است. سوال مشترک بسیاری از داوطلبان این است که با وجود مشغله های دیگر و زمان اندکی که در اختیار دارند، چگونه می توانند برای آزمون، آمادگی لازم را کسب نمایند؟

توجه مهم: این کتاب توقف چاپ شده است و می توانید نسخه بروز شده آن را با عنوان کتاب بانک سوالات آزمون EPT جلد دوم تهیه نمایید.

همانطور که می دانید یکی از بهترین روش های آمادگی برای یک آزمون، تمرین و تجزیه و تحلیل آزمون های ادوار گذشتۀ آن آزمون است. از اینرو، تلاش کردیم تا مجموعه سؤالات آزمون EPT را گردآوری نموده و با ارایه پاسخ های کاملا تشریحی-تحلیلی بتوانیم آن را به منبـعی مفیـد برای داوطلبـان عزیز تبـدیل کنیم. ویرایش جدید کتاب Fast Bank EPT جلد اول شامل ۲۰۰۰ تست ۲۰ دوره گذشته آزمون (از اسفند ۹۴ تا آبان ۹۶) است و در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه شده در کتاب های Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان، واژگان جامع Fast Vocab و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون های زبان استفاده شده است.

بخش‌های مختلف آزمون EPT

این آزمون دارای ۱۰۰ سؤال است و از ۴ بخش زیر تشکیل می‌شود:
۱. بخش اول: واژگان که شامل حدود ۲۵ تست می‌شود.
۲. بخش دوم: گرامر و ساختار جملات که شامل ۳۰ سؤال تشخیص خطا و ۱۰ سؤال چهار گزینه‌ای است.
۳. بخش سوم: درک مطلب که شامل ۲۰ سؤال درک مطلب است.
۴. بخش چهارم: کلوز تست که شامل ۱۵ سؤال چهار گزینه‌ ای است.

برای بخش واژگان آزمون ای پی تی به ترتیب کتاب‌ های ۵۰۴ واژه، واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه حائز اهمیت هستند. پس از تجزیه و تحلیلی که انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که حدود ۵۰ درصد سؤالات این بخش، از کتاب ۵۰۴ واژه مطرح می‌گردد و مابقی عمدتاً از لغات پایه (دبیرستان)، کتاب‌ های لغات ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه مطرح می‌ شوند.

جالب است بدانید که کتاب واژگان جامع Fast Vocab همه لغات دبیرستان، ۵۰۴ واژه، لغات مهم کتاب های واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ با اولویت بندی لغات پرتکرار آزمون می تواند کمک زیادی به داوطلبان کند. در کتاب Fast Vocab تلاش شده تا داوطلبان را از هر نظر از مطالعه منابع دیگر بی نیاز کند و با متمرکز کردن آنها بر روی یک منبع کامل و با حجم مناسب، راه آنها را در مسیر قبولی هموار نماییم.

بـرای تسلط بر بخش گرامـر آزمون ای پی تی که به نوعـی مهـم ترین بخش آزمـون است نیـز توصـیه می‌ شود کتـاب Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان که با حجمی مناسب، تمامی نکات موردنیاز برای پاسخگویی به تست های گرامر آزمون EPT، و نیز تکنیک ها و نمونه سوالات آزمون را در بر می گیرد، به‌ دقت مطالعه نمائید. پس از بررسی های صورت گرفته، به این نتیجه رسیدیم که با مطالعۀ دقیق ویرایش جدید کتاب Fast Grammar، داوطلبان توانایی پاسخگویی به بیش از ۹۵ درصد سؤالات بخش گرامر را خواهند داشت. مهم‌ ترین بخش‌ های کتاب Fast Grammar در آزمون های ادوار گذشته، به ترتیب بخش‌ های ۹، ۶، ۱، ۱۲، ۸، ۱۴، ۷، ۱۶، ۱۵، ۵، ۳ و ۴ بوده‌ اند.

بـرای تسلط بر بخش درک مطلب نیز توصیـه می‌ شود کتاب Fast Reading درک مطلب جـامع آزمـون های زبان که راهنمای کامل کتاب تافل لانگمن و کتاب تافل ریدینگ فلش است را مطالعه نمائید. پس از بررسی‌ های صورت‌ گرفتـه، به این نتیـجه رسیدیم که با مطالعه کتاب Fast Reading، داوطلبان به راحتی توانایی پاسخگویی به سؤالات این بخش را خواهند داشت. همچنین، دریافتیم که مهم ترین بخش های کتاب Fast Reading در آزمون های ادوار گذشته، به ترتیب بخش های ۳، ۲، ۱ و ۴ بوده‌ اند. لغات مهم و پرتکرار متن ها با رنگ آبی مشخص شده‌ اند و در پاسخ تشریحی آورده شده‌ اند. توصیه می‌ شود این لغات را به ذهن بسپارید.

بـرای تسلط بر بخـش کلوز تست نیز توصیه می شود نکات زیر را به‌دقت مطالعه نمائید:

کلوز تست، قسمتی از یک متن است که برخی از کلمات آن حذف شده‌ اند و داوطلب بایستی کلمات مناسب را از بین گزینه ها انتخاب نموده و در جاهای خالی قرار دهد. پاسخگویی به این نوع تست ها مستلزم توانایی درک بافت متن و تسلط بر واژگان و گرامر است. می‌ توان گفت که این بخش جزو بخش های دشوار آزمون ها محسوب می‌شود؛ زیرا همانطور که اشاره شد، سؤالات این بخش ترکیبی از گرامر و واژگان بوده و نیازمند درک کلی داوطلب از کل متن و ایدۀ اصلی و بافت کلی آن است. دقت کنید که برای پاسخ به این سؤالات شما بایستی به جملات قبل و بعد نیز توجه کنید.

مباحث گرامری که در این بخش از آزمون حائز اهمیت هستند، عبارتند از:

 • انواع زمان‌ها و قیدهای نشانۀ آنها
 • مطابقت فاعل و فعل
 • حروف اضافه
 • ضمایر فاعلی، ضمایر مفعولی، ضمایر انعکاسی و تفاوت صفات ملکی با ضمایر ملکی و جایگاه و کاربرد آنها در جمله
 • جایگاه فاعل، فعل و مفعول در جمله
 • اَشکال فعلی مختلف (اسم مصدر، مصدر با to، شکل سادۀ فعل) و کاربردهای آنها
 • ربط‌دهنده‌های مورد استفاده در انواع جمله‌واره‌ها
 • ساختارهای مجهولی
 • حروف اضافۀ مناسب برای هر فعل یا کلمه
 • زمان متن و جمله
 • collocationها «هم‌نشینی کلمات»

برای حل سؤالات کلوز تست مرحلۀ اول آشنایی با موضوع متن است. برای این کار، متن را به‌دقت مطالعه کنید تا موضوع و تم متن را درک کنید. با انجام این کار، پاسخگویی به سؤالات بسیار ساده خواهد شد و شما می‌توانید لغات و گزینه‌ هایی که برای جای خالی مناسب‌ تر هستند را انتخاب کنید. بدلیل اینکه کلوز تست‌ ها یک تم داستانی را دنبال می‌ کنند، تمامی تکنیک‌ هایی که برای درک مطلب در کتاب Fast Reading ارائه شده را با دقت مطالعه نمائید.

بخاطر داشته باشید که همۀ جملات متن با یکدیگر در ارتباط هستند و هیچ جمله‌ ای را جدای از متن در نظر نگیرید. در پاسخ به سؤالات واژگان، به مقولۀ دستوری (اسم، فعل، صفت، قید، ضمیر، حرف اضافه، حرف تعریف و ربط‌ دهنده بودن) کلمه‌ ای که بایستی در جای خالی قرار گیرد، توجه کنید.

در انتها هم توصیه می‌ کنم تا جائیکه می‌ توانید به خواندن متن و مخصوصاً متون علمی و آکادمیک بپردازید. با این کار، انگلیسی عمومی شما با سرعت بیشتری تقویت خواهد شد.

تقویم برگزاری آزمون EPT سال ۹۷
حتما بخوانید
دیدگاه ها 4

4
Leave a Reply

4 نظر تأیید شده
0 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
صیدی

سلام آقای دکتر من با استفاده از کنی شما تونستم نمره قبولی را بگیرم چند ماه بود هرچی تلاش می کردم قبول نمی شدم ولی انصافا کتب شما عالی بود بر خودم دونستم حتما تشکر کنم بی نهایت سپاسگزارم
هشت ماه بود شرکت می کردم منابع زیادی خوندم
ولی واقعا منابع شما بدون تعارف بی نظیره خیلی خیلی ممنونم

بهنام

با سلام و تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات ارائه شده
بنده کتاب بانک تست ept را تهیه کردم الان نیاز ب پاسخ آزمون ept بهمن ۹۴ دارم

FastZaban

سلام قربان. ویرایش دوم این کتاب تا شهریور ۹۶ منتشر شد و اکنون در سایت موجود است.
پیروز باشید

BEYRAMI

باسلام
بنده حدود یک هفته است که برای خرید این کتاب تلاش می کنم. توضیح اینکه جمعه ۱۵ اردیبهشت هم امتحان دارم
ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید

1000 سوال آزمون EPT با پاسخ تشریحی – بخش چهاردهمکلیک کنید