جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » آزمون EPT » (Fast Bank (EPT|بانک سؤالات آزمون ای پی تی تشریحی
کتاب fast bank ept جلد اول

(Fast Bank (EPT|بانک سؤالات آزمون ای پی تی تشریحی

کسب نمرۀ مناسب در آزمون زبان دکتری یکی از دغدغه‌ های اصلی داوطلبان آزمون EPT است. سؤال مشترک بسیاری از داوطلبان این است که با وجود مشغله های دیگر و زمان اندکی که در اختیار دارند، چگونه می توانند برای آزمون، آمادگی لازم را کسب نمایند؟

برای رفع این مشکل تلاش کردم تا منابعی را فراهم کنم که بتوانند داوطلبان را در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل مهیای شرکت در آزمـون کنند. در این راستا، کتاب های Fast Grammar (گـرامـر جـامع آزمـون‌ های زبـان)، Fast Vocab (واژگان جامع) و Fast Reading (درک مطلب جـامع آزمـون‌ های زبان) را در حجم مناسب و به شکلی جامع تألیف کردم که با استقبال شگفت انگیز داوطلبان هر دو ماه یکبار تجدید چاپ می شوند و در حال حاضر پرفروش ترین کتاب های منبع آزمون های زبان ارشد و دکتری هستند. در قدم بعد، تلاش نمودیم کتاب حاضر را تحت عنوان (Fast Bank (EPT «بانک سؤالات ای پی تی ادوار گذشته» تهیه کنیم.

همانطور که می دانید یکی از بهترین روش های آمادگی برای یک آزمون، تمرین و تجزیه و تحلیل آزمون های ادوار گذشتۀ آن آزمون است. از اینرو، تلاش کردیم تا مجموعه سؤالات آزمون EPT را گردآوری نموده و با ارایۀ پاسخ های کاملاً تشـریحی-تحلیلی بتـوانیم آن را به منبـعی مفیـد برای داوطلبـان عزیز تبـدیل کنیم. ویرایش جدید کتـاب Fast Bank EPT جلد اول شامل ۲۰۰۰ تست ۲۰ دوره گذشته آزمون (از اسفند ۹۴ تا آبان ۹۶) است و در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه شده در کتاب های Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان، واژگان جامع Fast Vocab و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون های زبان استفاده شده است.

بخش‌های مختلف آزمون EPT

این آزمون دارای ۱۰۰ سؤال است و از ۴ بخش زیر تشکیل می‌شود:
۱. بخش اول: واژگان که شامل حدود ۲۵ تست می‌شود.
۲. بخش دوم: گرامر و ساختار جملات که شامل ۳۰ سؤال تشخیص خطا و ۱۰ سؤال چهار گزینه‌ای است.
۳. بخش سوم: درک مطلب که شامل ۲۰ سؤال درک مطلب است.
۴. بخش چهارم: کلوز تست که شامل ۱۵ سؤال چهار گزینه‌ ای است.

کتاب بانک سوالات آزمون EPT با پاسخ تشریحی جلد دوم - ویرایش ۹۸
حتما بخوانید

برای بخش واژگان آزمون ای پی تی به ترتیب کتاب‌ های ۵۰۴ واژه، واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه حائز اهمیت هستند. پس از تجزیه و تحلیلی که انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که حدود ۵۰ درصد سؤالات این بخش، از کتاب ۵۰۴ واژه مطرح می‌گردد و مابقی عمدتاً از لغات پایه (دبیرستان)، کتاب‌ های لغات ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه مطرح می‌ شوند.

جالب است بدانید که کتاب واژگان جامع Fast Vocab همه لغات دبیرستان، ۵۰۴ واژه، لغات مهم کتاب های واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ با اولویت بندی لغات پرتکرار آزمون می تواند کمک زیادی به داوطلبان کند. در کتاب Fast Vocab تلاش شده تا داوطلبان را از هر نظر از مطالعه منابع دیگر بی نیاز کند و با متمرکز کردن آنها بر روی یک منبع کامل و با حجم مناسب، راه آنها را در مسیر قبولی هموار نماییم.

بـرای تسلـط بر بخـش گرامـر آزمون ای پی تی که به نوعـی مهـم ترین بخش آزمـون است نیـز توصـیه می‌ شود کتـاب Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان که با حجمی مناسب، تمامی نکات موردنیاز برای پاسخگویی به تست های گرامر آزمون EPT، و نیز تکنیک ها و نمونه سوالات آزمون را در بر می گیرد، به‌ دقت مطالعه نمائید. پس از بررسی های صورت گرفته، به این نتیجه رسیدیم که با مطالعۀ دقیق ویرایش جدید کتاب Fast Grammar، داوطلبان توانایی پاسخگویی به بیش از ۹۵ درصد سؤالات بخش گرامر را خواهند داشت. مهم‌ ترین بخش‌ های کتاب Fast Grammar در آزمون های ادوار گذشته، به ترتیب بخش‌ های ۹، ۶، ۱، ۱۲، ۸، ۱۴، ۷، ۱۶، ۱۵، ۵، ۳ و ۴ بوده‌ اند.

بـرای تسلط بر بخش درک مطلب نیز توصیـه می‌ شود کتاب Fast Reading درک مطلب جـامع آزمـون های زبـان که راهنمای کامل کتاب تافل لانگمن و کتاب تافل ریدینگ فلش است را مطالعه نمائید. پس از بررسی‌ های صورت‌ گرفتـه، به این نتیـجه رسیدیم که با مطالعۀ کتـاب Fast Reading، داوطلبان به راحتی توانایی پاسخگویی به سؤالات این بخش را خواهند داشت. همچنین، دریافتیم که مهم ترین بخش های کتاب Fast Reading در آزمون های ادوار گذشته، به ترتیب بخش های ۳، ۲، ۱ و ۴ بوده‌ اند. لغات مهم و پرتکرار متن ها با رنگ آبی مشخص شده‌ اند و در پاسخ تشریحی آورده شده‌ اند. توصیه می‌ شود این لغات را به ذهن بسپارید.

بـرای تسلط بر بخـش کلوز تست نیز توصیه می شود نکات زیر را به‌دقت مطالعه نمائید:

کلوز تست، قسمتی از یک متن است که برخی از کلمات آن حذف شده‌ اند و داوطلب بایستی کلمات مناسب را از بین گزینه ها انتخاب نموده و در جاهای خالی قرار دهد. پاسخگویی به این نوع تست ها مستلزم توانایی درک بافت متن و تسلط بر واژگان و گرامر است. می‌ توان گفت که این بخش جزو بخش های دشوار آزمون ها محسوب می‌شود؛ زیرا همانطور که اشاره شد، سؤالات این بخش ترکیبی از گرامر و واژگان بوده و نیازمند درک کلی داوطلب از کل متن و ایدۀ اصلی و بافت کلی آن است. دقت کنید که برای پاسخ به این سؤالات شما بایستی به جملات قبل و بعد نیز توجه کنید.

مباحث گرامری که در این بخش از آزمون حائز اهمیت هستند، عبارتند از:

 • انواع زمان‌ها و قیدهای نشانۀ آنها
 • مطابقت فاعل و فعل
 • حروف اضافه
 • ضمایر فاعلی، ضمایر مفعولی، ضمایر انعکاسی و تفاوت صفات ملکی با ضمایر ملکی و جایگاه و کاربرد آنها در جمله
 • جایگاه فاعل، فعل و مفعول در جمله
 • اَشکال فعلی مختلف (اسم مصدر، مصدر با to، شکل سادۀ فعل) و کاربردهای آنها
 • ربط‌دهنده‌های مورد استفاده در انواع جمله‌واره‌ها
 • ساختارهای مجهولی
 • حروف اضافۀ مناسب برای هر فعل یا کلمه
 • زمان متن و جمله
 • collocationها «هم‌نشینی کلمات»

برای حل سؤالات کلوز تست مرحلۀ اول آشنایی با موضوع متن است. برای این کار، متن را به‌دقت مطالعه کنید تا موضوع و تم متن را درک کنید. با انجام این کار، پاسخگویی به سؤالات بسیار ساده خواهد شد و شما می‌توانید لغات و گزینه‌ هایی که برای جای خالی مناسب‌ تر هستند را انتخاب کنید. بدلیل اینکه کلوز تست‌ ها یک تم داستانی را دنبال می‌ کنند، تمامی تکنیک‌ هایی که برای درک مطلب در کتاب Fast Reading ارائه شده را با دقت مطالعه نمائید.
بخاطر داشته باشید که همۀ جملات متن با یکدیگر در ارتباط هستند و هیچ جمله‌ ای را جدای از متن در نظر نگیرید. در پاسخ به سؤالات واژگان، به مقولۀ دستوری (اسم، فعل، صفت، قید، ضمیر، حرف اضافه، حرف تعریف و ربط‌ دهنده بودن) کلمه‌ ای که بایستی در جای خالی قرار گیرد، توجه کنید.

در انتها هم توصیه می‌ کنم تا جائیکه می‌ توانید به خواندن متن و مخصوصاً متون علمی و آکادمیک بپردازید. با این کار، انگلیسی عمومی شما با سرعت بیشتری تقویت خواهد شد.
در پایان، خداوند را سپاس می‌ گویم که توفیق تهیۀ این اثر را عنایت نمود و امیدوارم با این کار توانسته باشیم خدمتی هر چند کوچک به هم‌ وطنان گرامی کرده باشیم. همچنین، لازم می‌ دانم از همکاران تلاشگرمان در کلیۀ واحدهای انتشارات جنگل که با دقت و کیفیت مثال‌ زدنی مراحل چاپ کتاب را انجام می‌ دهند، کمال تشکر را ابراز کنم. ضمن آرزوی موفقیت و بهروزی یکایک داوطلبان، دانشجویان و مدرسین گرامی، از شما تقاضا دارم هرگونه پیشنهاد و انتقادی که می‌ تواند در جهت بهبود این اثر مفید باشد را از طریق راه‌ های ارتباطی زیر با من در میان بگذارید. 

e-mail: mehrdad[@]fastzaban.com
مهرداد زنگیه‌ وندی

برای خرید کلیک کنید.
دانلود رایگان یک فصل کتاب (Fast Bank (EPT بانک جامع سؤالات آزمون ای پی تی ادوار گذشته

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 4

4
Leave a Reply

avatar
4 نظر تأیید شده
0 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
صیدیبهنامFastZabanBEYRAMI Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
صیدی
مهمان
صیدی

سلام آقای دکتر من با استفاده از کنی شما تونستم نمره قبولی را بگیرم چند ماه بود هرچی تلاش می کردم قبول نمی شدم ولی انصافا کتب شما عالی بود بر خودم دونستم حتما تشکر کنم بی نهایت سپاسگزارم
هشت ماه بود شرکت می کردم منابع زیادی خوندم
ولی واقعا منابع شما بدون تعارف بی نظیره خیلی خیلی ممنونم

بهنام
مهمان
بهنام

با سلام و تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات ارائه شده
بنده کتاب بانک تست ept را تهیه کردم الان نیاز ب پاسخ آزمون ept بهمن ۹۴ دارم

FastZaban
مهمان
FastZaban

سلام قربان. ویرایش دوم این کتاب تا شهریور ۹۶ منتشر شد و اکنون در سایت موجود است.
پیروز باشید

BEYRAMI
مهمان
BEYRAMI

باسلام
بنده حدود یک هفته است که برای خرید این کتاب تلاش می کنم. توضیح اینکه جمعه ۱۵ اردیبهشت هم امتحان دارم
ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید

ویرایش جدید کتاب بانک سوالات EPT ویرایش 99سفارش اینترنتی