جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » اخبار آزمون ارشد » آغاز تکمیل ظرفیت ارشد ۹۸
آغاز تکمیل ظرفیت ارشد ۹۸
با آغاز فرآیند تکمیل ظرفیت ها؛ تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد از ۲۳ آبان آغاز می شود

آغاز تکمیل ظرفیت ارشد ۹۸

فست زبان: به گزارش مهر، مرحله تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته محل‌ های آزمون‌ ورودی‌ دوره‌ های‌ کارشناسی‌ ارشد سال‌ ۱۳۹۸ از روز پنجشنبه ۲۳ آبان آغاز می شود.

آغاز تکمیل ظرفیت از ۲۳ آبان

طبق اطلاعیه سازمان سنجش، کد رشته محل‌ های دانشگاه‌ ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی که ظرفیت آنها در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ تکمیل نشده در عصر روز چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸ منتشر می شود. کلیه متقاضیان واجد شرایط براساس مندرجات اطلاعیه‌ ای که منتشر خواهد شد، می‌ توانند از روز پنجشنبه ۲۳ تا ۲۶ آبان ۹۸ از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به انتخاب کد رشته محل‌ های مورد علاقه خود اقدام کنند.

آغاز توزیع کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور از فردا
حتما بخوانید

براساس مصوبات بیست و یکمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو و دوازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در چهارشنبه اول آبان ۹۸ مقرر شد تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو فقط در ۵ آزمون برای پذیرش بهمن ماه انجام گیرد. مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، آزمون کاردانی به کارشناسی، آزمون فنی و حرفه ای، آزمون جامع علمی – کاربردی و آزمون سراسری ( فقط برای رشته محل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) اجرا می شود.

تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد آغاز شد/ جزئیات شرایط داوطلبان

مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ۹۸ آغاز شد و داوطلبانی که در آزمون حاضر بودند بر اساس شرایط اعلام شده می توانند در این مرحله شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به اینکه بعضی‌ از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی تقاضای تکمیل ظرفیت در برخی از کدرشته محل‌های خود را داشته اند، داوطلبانی که در آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام و در جلسه امتحانی حاضر بوده‌ و نمره کل آنها بالاتر از نمره صفر (۰) در هر کدضریب باشد، براساس ضوابط می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

داوطلبان می‌توانند از امروز ۲۳ آبان تا ۲۶ آبان به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و براساس کارنامه نتایج اولیه آزمون در رشته و گرایش مربوط، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود از کدرشته‌های امتحانی (مندرج در ذیل این اطلاعیه) اقدام کنند.

داوطلبان می توانند کدرشته های جدید برای مرحله تکمیل ظرفیت را از اینجا دریافت کنند.

گزینش نهایی در هر یک‌ از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه‌های‌ راهنمای شماره‌ ۱ و ۲ آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۳۹۸ انجام‌ خواهد شد.

آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کدرشته‌ محل‌های‌ تحصیلی‌ بورسیه‌ و یا دارای‌ شرایط خاص‌ اعلام‌ شده ‌است، حق‌ انتخاب کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه را ندارند.

چنانچه‌ هر یک ‌از داوطلبان که ‌فهرست‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌شده‌ نهایی‌ از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان اعلام ‌شده‌ (به‌ غیر از کدرشته محل‌های‌ بورسیه‌ وکدرشته‌ محل‌های‌ دارای‌ شرایط خاص‌ که‌ حق‌ شرکت‌ ندارند) در ردیف‌ پذیرفته‌شدگان‌ هر یک ‌از کدرشته‌ محل‌های این اطلاعیه قرار گیرند، قبولی‌ قبلی ‌آنان‌ (قبولی‌ اعلام‌ شده‌ قبلی) «لغو»‌ می‌شود و باید برای‌ ادامه ‌تحصیل‌ به‌ محل‌ قبولی‌ جدید مراجعه‌ کنند.

به‌ پذیرفته‌شدگان‌ تأکید می‌شود در انتخاب کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه دقت‌ کافی‌ مبذول‌ دارند، در غیر اینصورت‌ هیچگونه‌ اعتراضی‌ قابل‌ قبول‌ نخواهد بود.

نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، در اولین نیمسال تحصیلی ممکن خواهد بود.

در آن‌ دسته‌ از کدرشته‌های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ آن بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد، داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل ‌می‌توانند با توجه به مندرجات کارنامه، کلیه‌ کدرشته‌ محل‌های‌ مورد علاقه‌ خود را (حداکثر تا ۲۰ کدرشته محل) به ترتیب‌ اولویت، انتخاب‌ کنند.

هر داوطلب‌ منحصراً مجاز به‌ انتخاب‌ کدرشته‌ تحصیلی‌ خواهد بود که‌ در آزمون کدرشته‌ امتحانی‌ مربوط شرکت‌ کرده‌ باشد.

بر اساس مندرجات دفترچه شماره دو آزمون کارشناسی ارشد در آن دسته از کدرشته محل‌های مربوط به رشته‌های امتحانی دارای آزمون عملی و تشریحی، که پذیرش دانشجو برای آنها در دوره‌های پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و مشترک صورت می پذیرد، کلیه متقاضیان رشته‌های ذیربط در صورتی که واجد سایر شرایط باشند حتی در صورتی که در آزمون عملی یا تشریحی شرکت نکرده باشند نیز می توانند نسبت به انتخاب این قبیل کدرشته ها اقدام کنند.

ملاک گزینش این رشته محلها نمره کل نهایی مندرج در کارنامه مرحله اول داوطلبان در کدضریب مربوط که بدون لحاظ نمره عملی یا تشریحی است، خواهد بود.

در صورتی که داوطلبی در آزمون عملی و یا تشریحی رشته‌های امتحانی دارای آزمون عملی و یا تشریحی شرکت نکرده و نسبت به انتخاب این کد رشته محل ها در دوره های روزانه و شبانه اقدام کند با اعمال نمره عملی یا تشریحی صفر (۰) در این مرحله گزینش خواهد شد.

اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ تمدید مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی ارشد ناپیوسته سال‌ ۱۳۹۸

پیرو انتشار اطلاعیه‌ مورخ ۹۸/۰۸/۲۲ بدین‌ وسیله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ می رساند، به منظور مساعدت با داوطلبانی که تاکنون موفق به انتخاب رشته در این مرحله نشده‌اند مقرر گردید به آنها اجازه داده شود تا پایان روز سه‌ شنبه مورخ ۹۸/۰۸/۲۸ نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

لذا متقاضیان لازم است براساس مندرجات دفترچه‌ راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه مورخ ۹۸/۰۸/۲۲، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود حداکثر تا زمان تعیین شده منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.

ضمناً داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته نموده‌اند نیز، در صورت تمایل می توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اولویت‌های انتخابی خود تا تاریخ فوق‌ الذکر اقدام کنند.

لازم به توضیح است مهلت انتخاب رشته برای رشته‌ های مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ آزاد اسلامی نیز تا تاریخ ۹۸/۰۸/۲۸ تمدید می گردد لذا داوطلبان لازم است به اطلاعیه‌ای که در این خصوص از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی مرکز سنجش و پذیرش آن دانشگاه منتشر می گردد، توجه نمایند.

منبع: مهرنیوز

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به