جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات EPT تشریحی » آزمون ای پی تی فروردین ۹۵ + تشریحی
  • fastzaban
  • ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶
  • ۰۶:۰۳
  • ۲۸۲
سوالات آزمون EPT با جواب

آزمون ای پی تی فروردین ۹۵ + تشریحی

فست زبان: در این مطلب از وبسایت مرجع آزمون EPT سوالات آزمون ای پی تی فروردین ماه ۹۵ را با پاسخ تشریحی رایگان برای شما آماده کردیم. حتما با ما همراه باشید.

تست: آزمون‌ EPT فروردین ماه ۹۵ با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی آزمون EPT فروردین ۹۵
 ۳۳. پاسخ گزینۀ ۲ است.
 با یک جملۀ ساده مواجهیم. یعنی به یک فاعل و یک فعل نیاز داریم. بنابراین، گزینه‌ های ٣ و ۴، بدلیل داشتن ربط‌ دهندۀ which حذف می‌شوند. در گزینۀ ١ هم استفاده از فعل are قبل از فاعل letters نادرست است، زیرا نیازی به اِعمال جابجایی نیست. بهترین پاسخ گزینۀ ٢ است که در آن letters فاعل و are فعل است.

توجه کنید که Roman numerals بعد از حرف اضافۀ in قرار گرفته و نقش مفعول حرف اضافه دارد (توضیحات بیشتر در بخش ٣ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

1000 سوال آزمون EPT با پاسخ تشریحی – بخش 15
حتما بخوانید
۳۴. پاسخ گزینۀ ۲ است.
 «مداوای توسط اشعۀ ایکس تا زمانیکه او از بیمارستان مرخص شد، بطور روزانه صورت می‌گرفت.»
این تست همان تست بخش ١١ کتاب Fast Grammar است. ساختار جمله بایستی مجهولی باشد. گزینۀ ٣ رد می‌شود؛ زیرا فاقد شکلی از فعل be که لازمۀ جملات مجهولی است، می‌باشد. با توجه به قانون تطابق زمان‌ها و فعل زمان گذشتۀ was dismissed در جمله‌وارۀ دوم، گزینۀ ٣ و ۴ که بصورت زمان حال کامل هستند، حذف می‌شوند. فاعل جمله (treatments) بصورت جمع است؛ پس، گزینۀ ١ نیز بدلیل داشتن فعل مفرد حذف می‌شود (توضیحات بیشتر در بخش‌های ۶، ١٠ و ١١ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).
۳۵. پاسخ گزینۀ ۳ است.

با دو جمـله‌واره مواجهیـم. فاعل فعل is increasing در جمـله‌وارۀ اول بصـورت مفـرد (population) است. بعد از حرف ربط and می‌توان از فاعل مشترک population فاکتور گرفت. گزینه‌های ١ و ٢ بدلیل داشتن ضمیر جمع they و فعل جمع are حذف می‌شوند. با توجه به مفهوم جمله، گزینۀ ٣ صحیح است (توضیحات بیشتر در بخش ٣ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

۳۶. پاسخ گزینۀ ۳ است.

دو جمله‌واره داریم. قبل از جای خالی از یک جمله‌واره استفاده شده که فاعل آن you و فعل آن must keep است. بعد از جای خالی نیز یک جمله‌واره داریم که فاعل آن you و فعل آن are studying است. برای اتصال هر دو جمله‌واره به یک ربط‌دهنده نیاز داریم. قبل از ربط‌دهندۀ that هرگز نمی‌توان از حروف اضافه (یا کاما) استفاده کرد. در نتیجه، گزینۀ ١ حذف می‌شود. گزینۀ ۴ نیز بدلیل داشتن فعل اضافی is نادرست است. پاسخ گزینۀ ٣ است که با انتخاب آن با یک جمله‌وارۀ وصفی برای توصیف اسم minerals مواجه خواهیم بود (توضیحات بیشتر در بخش ۴ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

پاسخ تشریحی: استاد مهرداد زنگیه وندی

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
دوره فشرده حضوری گرامر و ریدینگ استاد زنگیه وندیثبت‌نام با تخفیف ویژه