***دوره 3 روزه آزمون های MHLE ،MSRT ،EPT - تهران***
اطلاعات بیشتر
Toggle Bar
خرداد 26, 1396 - 348 بازدید

آزمون ای پی تی فروردین ۹۵ + تشریحی

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

در این قسمت قصد داریم سوالات آزمون‌های تخصصی زبان اعم از EPT، آزمون MSRT، آزمون MHLE و درس زبان کنکورهای سراسری، ارشد و دکتری را با پاسخ کاملا تشریحی و ارایه نکات منحصر بفرد برای پاسخگویی هر چه بهتر به سوالات،‌ بصورت تدریجی قرار دهیم.
حتما این بخش را دنبال کنید چون همیشه در حال بروزرسانی می باشد.

تست: آزمون‌ EPT فروردین ماه ۹۵ با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی آزمون EPT فروردین ۹۵
 ۳۳. پاسخ گزینۀ ۲ است.
 با یک جملۀ ساده مواجهیم. یعنی به یک فاعل و یک فعل نیاز داریم. بنابراین، گزینه‌ های ٣ و ٤، بدلیل داشتن ربط‌ دهندۀ which حذف می‌شوند. در گزینۀ ١ هم استفاده از فعل are قبل از فاعل letters نادرست است، زیرا نیازی به اِعمال جابجایی نیست. بهترین پاسخ گزینۀ ٢ است که در آن letters فاعل و are فعل است.
توجه کنید که Roman numerals بعد از حرف اضافۀ in قرار گرفته و نقش مفعول حرف اضافه دارد (توضیحات بیشتر در بخش ٣ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

۳۴. پاسخ گزینۀ ۲ است.
 «مداوای توسط اشعۀ ایکس تا زمانیکه او از بیمارستان مرخص شد، بطور روزانه صورت می‌گرفت.»
این تست همان تست بخش ١١ کتاب Fast Grammar است. ساختار جمله بایستی مجهولی باشد. گزینۀ ٣ رد می‌شود؛ زیرا فاقد شکلی از فعل be که لازمۀ جملات مجهولی است، می‌باشد. با توجه به قانون تطابق زمان‌ها و فعل زمان گذشتۀ was dismissed در جمله‌وارۀ دوم، گزینۀ ٣ و ٤ که بصورت زمان حال کامل هستند، حذف می‌شوند. فاعل جمله (treatments) بصورت جمع است؛ پس، گزینۀ ١ نیز بدلیل داشتن فعل مفرد حذف می‌شود (توضیحات بیشتر در بخش‌های ٦، ١٠ و ١١ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).
مشاهده ویدیوی پاسخ تشریحی

۳۵. پاسخ گزینۀ ۳ است.
با دو جمـله‌واره مواجهیـم. فاعل فعل is increasing در جمـله‌وارۀ اول بصـورت مفـرد (population) است. بعد از حرف ربط and می‌توان از فاعل مشترک population فاکتور گرفت. گزینه‌های ١ و ٢ بدلیل داشتن ضمیر جمع they و فعل جمع are حذف می‌شوند. با توجه به مفهوم جمله، گزینۀ ٣ صحیح است (توضیحات بیشتر در بخش ٣ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

۳۶. پاسخ گزینۀ ۳ است.
دو جمله‌واره داریم. قبل از جای خالی از یک جمله‌واره استفاده شده که فاعل آن you و فعل آن must keep است. بعد از جای خالی نیز یک جمله‌واره داریم که فاعل آن you و فعل آن are studying است. برای اتصال هر دو جمله‌واره به یک ربط‌دهنده نیاز داریم. قبل از ربط‌دهندۀ that هرگز نمی‌توان از حروف اضافه (یا کاما) استفاده کرد. در نتیجه، گزینۀ ١ حذف می‌شود. گزینۀ ٤ نیز بدلیل داشتن فعل اضافی is نادرست است. پاسخ گزینۀ ٣ است که با انتخاب آن با یک جمله‌وارۀ وصفی برای توصیف اسم minerals مواجه خواهیم بود (توضیحات بیشتر در بخش ٤ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).


استاد مهرداد زنگیه وندی

کانال آموزش نکات آزمون‌های تخصصی فست زبان
کانال فست زبان
فروم تخصصی آزمون‌های زبان
فروم فست زبان

Uncategorised

امتیاز این مطلب: 100% - 4 votes

آزمون ای پی تی فروردین ۹۵ + تشریحی

Book rating: 100 out of 100 with 4 ratings

موارد مرتبط

پاسخ تشریحی ای پی تی خرداد ۹۶ خرداد 26, 1396 - 348 بازدید
پاسخ تشریحی ای پی تی خرداد ۹۶ خرداد 26, 1396 - 348 بازدید
بسته قبولی آزمون EPT - تا تیر ۹۶ خرداد 26, 1396 - 348 بازدید

نظر دادن

درباره فست زبان

    • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌های تخصصی زبان راه‌اندازی شده است.
    • کرمانشاه - بلوار طاق‌بستان
    • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
    • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
logo-samandehi
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…
×
بسته قبولی آزمون ای پی تی تا تیر ۹۶