***دوره حرفه‌ای آمادگی آزمون‌های MSRT ،UTEPT ،EPT و MHLE - دی ۹۷ *** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar
FastZaban نوشته شده توسط  آبان 16, 1397 - 17825 بازدید

کتاب بانک سوالات آزمون‌های MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو

این مورد را ارزیابی کنید
(12 رای‌ها)
فست زبان: برای اولین بار در ایران، بانک سوالات آزمون‌های MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو با پاسخ‌های مگاتشریحی منتشر شد.
شاید یکی از بیشترین درخواست‌هایی که داوطلبان آزمون‌های زبان دکتری از ما داشتند، انتشار یک مرجع دقیق و کامل از سوالات آزمون‌های MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو با پاسخ تشریحی بود. با تلاش‌های صورت گرفته در گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی، نخستین مرجع سوالات واقعی آزمون‌های MSRT، UTEPT، MHLE و تولیمو در ایران با پاسخ‌های مگاتشریحی تالیف و منتشر شد.

کتاب بانک سوالات آزمون‌های MSRT، UTEPT، MHLE و تولیمو

همانطور که می‌دانید یکی از بهترین روش‌های آمادگی برای یک آزمون، تمرین و تجزیه‌ و تحلیل آزمون‌های ادوار گذشتۀ آن آزمون است. در کتاب بانک سوالات آزمون‌های MSRT، UTEPT، MHLE و تولیمو Fast Bank‌ مجموعه سؤالات ادوار گذشتۀ آزمون‌های زبان دکتری گردآوری شده است.
در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه‌ شده در کتاب‌های Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌های زبان (ویرایش جدید)، Fast Vocab (واژگان جامع) و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون‌های زبان دکتری (ویرایش جدید) استفاده شده است.
در ادامه با بخش‌های مختلف کتاب بانک سوالات MSRT، UTEPT، MHLE و تولیمو آشنا می‌شویم.

بخش اول: سوالات گرامر آزمون‌های سال ۹۶ و ۹۷

در این بخش از کتاب سوالات گرامر آزمون‌های MSRT، UTEPT، MHLE و تولیمو که در سال ۹۶ و ۹۷ برگزار شده‌اند آورده شده است. سوالات گرامر شامل سوالات چهار گزینه‌ای و سوالات زیر خط دار این آزمون‌ها است که در مجموع ۴۲۴ سوال هستند. سوالات گرامر تافل چینی با پاسخ کاملا تشریحی نیز در این کتاب گنجانده شده است.

بخش دوم: پاسخ تشریحی سوالات گرامر

در بخش دوم کتاب Fast Bank MSRT, MHLE, TOLIMO, UTEPT پاسخ تشریحی سوالات گرامر بصورت کاملا حرفه‌ای و با آموزش و تحلیل تمامی نکات مربوط به هر تست آورده شده است. در این بخش شما با علت درستی گزینه‌ها و نادرستی گزینه‌های دیگر کاملا آشنا می‌شوید. ترجمه فارسی تمامی سوالات در بخش پاسخ تشریحی آورده شده است و حتی برای یادگیری بیشتر نکات تست، فصل‌های مربوطه در کتاب Fast Grammar در انتهای پاسخ هر تست ذکر شده است.
در ادامه یک تست را از کتاب انتخاب کردیم و پاسخ تشریحی آن را برای شما آوردیم:
73. Pansies can be cultivated easily in home gardens, but ............. plenty of water and not too much sun. (اردیبهشت ۹۶ MSRT)
(A) to require
(B) they require
(C) required
(D) requiring
٧٣. پاسخ گزینۀ B است.
  با توجه به استفاده از حرف ربط هم‌پایه‌سـاز but «ولی» (که در کتاب Fast Grammar برای سهولت به خاطر سپردن، از آنها تحت عنوان fanboys یاد کردیم)، به دو جمله‌واره نیاز داریم؛ یعنی قبل از کاما به یک فاعل و فعل و بعد از کاما هم به یک فاعل و فعل دیگر نیاز داریم. در جمله‌وارۀ اول (قبل از کاما)، Pansies «بنفشۀ فرنگی» فاعل و can be cultivated هم فعل آن است. حال بایستی برای قسمت بعد از کاما (جمله‌وارۀ دوم) یک فاعل و یک فعل مناسب داشته باشیم. بعد از جای خالی فعل نداریم؛ پس در جای خالی و بعد از but به فاعل و فعل نیاز داریم. بنابراین، گزینۀ B، که در آن they فاعل و require فعل است، صحیح است (بخش ۴، درس ۱ کتاب).

تحلیل گزینه‌ها:
گزینۀ A‌ نادرست است؛ زیرا به فاعل و فعل نیاز داریم؛ ولی to require فعل‌واره است و با توجه به مفهوم فعل‌واره (که در کتاب Fast Grammar برای نخستین بار در ایران از آن یاد شده)، فعل‌واره نمی‌تواند نقش فعل را به عهده بگیرد (بخش ۹ کتاب).
گزینۀ C نادرست است؛ زیرا  بعد از but به فاعل و فعل نیاز داریم ولی required تنها یک فعل گذشتۀ ساده است.
گزینۀ D نیز نادرست است؛ زیرا فاعل و فعل نداریم. در اینجا requiring فعل‌واره است (بخـش ۹).
ترجمه: «بنفشه‌های فرنگی را می‌توان به‌راحتی در باغچه‌های خانگی به عمل آورد، ولی (آنها) نیازمند آب زیاد و نور آفتاب نه‌چندان زیادی هستند.»

کتاب بانک سوالات آزمون msrt

بخش سوم: نمونه سؤالات درک مطلب آزمون‌های UTEPT ،MSRT و تولیمو ۹۷-۹۶

در بخش سوم از کتاب بانک سوالات MSRT و ...، ۳۴ متن مختلف از سال ۹۶ و ۹۷ این آزمون‌ها در قالب سوالات درک مطلب گردآوری شده است و بصورت کامل آورده شدند.

بخش چهارم: پاسخ تشریحی سؤالات درک مطلب آزمون‌های MSRT، UTEPT و ... ۹۷-۹۶

در بخش پایانی کتاب Fast Bank MSRT، پاسخ تشریحی سوالات درک مطلب بصورت کامل قرار گرفته است. در ابتدا ترجمه متن به زبان فارسی روان آورده شده است و سپس سوالات ریدینگ با استفاده از مهارت‌های کاملا کاربردی برگرفته از کتاب درک مطلب جامع آزمون‌های زبان استاد مهرداد زنگیه‌وندی تحلیل و تشریح شده‌اند.

مولف کتاب Fast Bank MSRT, MHLE

این کتاب توسط استاد مهرداد زنگیه وندی تالیف شده است و در انتشارات جنگل به چاپ رسیده است.

 

Uncategorised

امتیاز این مطلب: 100% - 7 votes

کتاب بانک سوالات آزمون‌های MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو

Book rating: 100 out of 100 with 7 ratings
FastZaban

سجاد زنگیه‌وندی هستم، خوشحالم که در خدمت شما عزیزان و در فست زبان هستم. چند سالی میشه که در زمینه تولید محتوا و طراحی سایت کار می کنم.

نظرها (2)

 • FastZaban

  سلام و عرض ادب
  کتاب در حال چاپ هست. انشالله چند روز آینده موجود می شود
  موفق باشید

 • karim

  سلام چرا کتاب موجود نمیشه؟

نظر دادن

درباره فست زبان

 • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌ های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌ های تخصصی زبان راه‌ اندازی شده است.
 • کرمانشاه - شهرک مسکن
 • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
 • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
logo-samandehi درگاه پرداخت بانک ملتدرگاه پرداخت بانک سامان
Top
×
بسته تضمینی آزمون ept سال ۹۷