***بسته کامل آزمون MSRT + ارسال رایگان*** خرید
Toggle Bar
آذر 30, 1395 - 20536 بازدید

درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading

این مورد را ارزیابی کنید
(26 رای‌ها)

 در تألیف این کتاب از منابع مختلفی استفاده شده و عمده‌ ترین منابع، کتاب‌ های تافل لانگمن و کتاب TOEFL Reading Flash بوده‌اند که تلاش نمودم تا با تشریح کامل مهارت‌ های مطرح‌ شده در دو کتاب فوق و افزودن توضیحات و نکات تکمیلی و ارایۀ پاسخ تشریحی تست‌ ها به زبانی بسیار ساده بتوانم داوطلبان گرامی را در راه رسیدن به هدفشان یاری رسانم.

کتاب Fast Reading، با هدف آماده‌ سازی داوطلبان برای بخش درک مطلب آزمون‌ های MSRT،EPT، تولیمو، MHLE، تافل و کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌ های مختلف نگاشته شده است. این کتاب هم برای مطالعۀ خودخوان و هم برای تدریس در کلاس توسط مدرس طراحی شده است.
 
قسمت‌ های کتاب درک مطلب آزمون‌ های زبان Fast Reading (ویرایش دوم - چاپ پنجم)
این کتاب از ۷ بخش تشکیل شده که هر یک از آنها بر روی یکی از مهارت‌ های لازم برای پاسخ به سؤالات آزمون تمرکز می‌کند و هر بخش بصورت یک درس‌نامه ارائه گردیده‌ است.
قسمت‌ های مختلف کتاب به شرح زیر هستند:
۱. توضیح و آموزش نکات هر بخش به زبان ساده: در این قسمت سعی شده تا مباحث درسی به زبان ساده توضیح داده شوند.
۲. در آزمون: در این قسمت نحوۀ ارزیابی از مباحث هر درس در آزمون‌ های مختلف و چگونگی پاسخ‌ دهی به آنها با ذکر نکات ارائه شده است.
۳. قسمت Sample Test: در انتهای هر بخش یک آزمون نمونه قرار داده شده که شامل نمونه سؤالاتی است که در آزمون‌ ها از مباحث آن بخش مطرح شده است.
۴. آزمون جامع و تست‌های آزمون‌های ۹۳ تا ۹۶: در انتها نیز یک آزمون جامع (۵۰ تست) و ۳۲ متن (۱۷۰ تست) از سؤالات آزمون‌ های مختلف قرار داده شده است. برای آزمون جامع اول پاسخ تشریحی و برای تست‌ های آزمون‌ های ادوار گذشته پاسخ کلیدی ارائه گردیده است.
۵. لغت‌ نامۀ واژگان مهم: در این بخش واژگان مهم درک مطلب‌ ها با ترجمۀ آنها آورده شده است. توصیه می‌ شود این لغات را به‌ دقت مطالعه کرده و به ذهن بسپارید.

 حتما بخوانید: پرفروش‌ ترین منبع گرامر آزمون‌ های زبان مخصوص تمامی داوطلبان

کتاب Fast Vocab شامل لغات مهم دورۀ دبیرستان، لغات کتاب‌ هایی چون 504 واژه، ۴۰۰ لغت ضروری تافل، واژگان ضروری تافل Essential Words for TOEFL و 1100Words You Need to Know است که با استفاده از روش ابداعی و بی‌ نظیر ارایۀ لغات در کنار مترادف‌ های آنها و با وسواسی خاص و به سبکی آکادمیک به ترتیب ساده به دشوار، برای شما عزیزان آماده گردیده است. در این کتاب، پس از تجزیه و تحلیل آزمون‌ های مختلف دکتری، واژگان مهم و پر تست آزمون های زبان دکتری استخراج شد. سپس این لغات را اولویت‌ بندی نموده و نکات تکمیلی را نیز اضافه کردیم.
برای آشنایی بیشتر با کتاب Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی و دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.

در زیر به نکاتی پیرامون مبحث درک مطلب آزمون‌ های زبان می‌پردازیم.
 نکاتی کلی دربارۀ درک مطلب
 درک مطلب یکی از مهم‌ ترین بخش‌های همۀ آزمون‌های زبان است. در این بخش از آزمون شما با تعدادی متن مواجه هستید که در انتهای هر متن از شما سؤالاتی در ارتباط با آن پرسیده می‌شود. در رابطه با سؤالات این بخش به این نکات توجه کنید:
١. زیاد وقت خود را صرف خواندن متن نکنید:
شما زمان کافی برای خواندن بادقت همۀ متون را ندارید. از سوی دیگر، بدون خواندن عمیق و بادقت متن نیز می‌توانید پاسخ صحیح سؤالات را پیدا کنید.
٢. اگر متن در ارتباط با موضوعی است که با آن آشنایی ندارید، نگران نباشید:
تمام اطلاعاتی که برای پاسخ به سؤالات نیاز دارید، در داخل متن وجود دارد و شما به هیچ دانش اولیه‌ای برای پاسخ به سؤالات نیاز ندارید.
٣. به خواندن مطالب و متونی بپردازید که موضوعات آنها بطور مکرر در آزمون‌ها مطرح می‌شود:
بخش اعظمی از متون آزمون‌های MSRT،EPT،MHLE و تافل به موضوعاتی چون علوم پایه (مخصوصاً علوم زیستی و پزشکی)، تکنولوژی و علوم اجتماعی به‌ویژه روانشناسی مربوط می‌شود. سعی کنید بیشتر به مطالعۀ متونی بپردازید که با موضوعات فوق در ارتباط هستند.
در آزمون‌های کنکور رشته‌های مختلف نیز موضوع اکثر متن‌ ها در ارتباط با رشتۀ تخصصی داوطلبان است. به این داوطلبان توصیه می‌شود کتاب‌های زبان تخصصی و لغات آن را به‌دقت مطالعه نمایند.
۴. دایرۀ لغات آکادمیک و رسمی خود را گسترش دهید:
لغات مورد استفاده در متن‌ های آزمون‌ ها از نوع لغات رسمی هستند. برای بسط دامنۀ لغات به شما توصیه می‌ کنم کتاب‌ هایی چون ۵۰۴ واژه، ۴۰۰ لغت ضروری تافل، Essential Words for the TOEFL و ۱۱۰۰ واژه را مطالعه نمایید.
همچنین، توصیه می‌ کنم پیشوندها (prefix) و پسوندهای (suffix) رایج را فراگیرید و لغات را با مترادف‌ ها و متضادهای رایج آنها به خاطر بسپارید. یک روش مناسب که می‌تواند در یادگیری مؤثرتر لغات به شما کمک کند، استفاده از دیاگرام یا نقشۀ واژگان (word map) است. در این روش هر لغت به‌ همراه مترادف‌ ها، متضادها و کلمات مرتبط با آن یادداشت می‌شود.
دیاگرام زیر صفت‌ های هم‌ معنی و متضاد strange «عجیب» را نشان می‌دهد:
 
                 unusual                                                                eccentric
                  peculiar                        STRANGE                      weird
           odd                                                             ordinary, familiar
۵. زمان خود را صرف سؤالاتی که به پاسخ آنها اطمینان ندارید، نکنید و در آزمون (بجز کنکورهای ورود به دانشگاه‌ ها که دارای نمرۀ منفی هستند) از روش رد گزینه و حدس زدن استفاده کنید.

دانلود یک فصل رایگان کتاب درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading
وبسایت تخصصی آزمون‌ های زبان FastZaban.com افتخار ارایه مجموعه کتاب‌ های Fast را به تمامی علاقه‌ مندان با ارسال پستی به سراسر کشور دارد.
برای خرید کلیک کنید

پرفروش‌ترین منبع گرامر آزمون‌ های زبان: کتاب Fast Grammar گـرامـر جـامع آزمـون‌ های زبـان کلیک کنید.
Fast Vocab واژگان جامع آزمون های زبان


کانال آموزش نکات آزمون‌ های تخصصی زبان: https://t.me/fastzaban
فروم تخصصی آزمون‌ های زبان: http://forum.fastzaban.com

Uncategorised

امتیاز این مطلب: 99.88% - 8 votes

درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading

Book rating: 100 out of 100 with 8 ratings

نظر دادن

درباره فست زبان

     • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌ های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌ های تخصصی زبان راه‌ اندازی شده است.
     • کرمانشاه - بلوار طاق‌بستان
     • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
     • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
logo-samandehiدرگاه پرداخت بانک ملتدرگاه پرداخت بانک سامان
      

 
Top
×
بسته قبولی آزمون ept