آزمون تافل کامپیوتری را بهتر بشناسیممقدمه
تافل
(TOEFL)، که تلفظ صحیح‌تر آن تِوفل هست، مخفف عبارت Test of English as a Foreign language است يک آزمون جامع و استاندارد زبان انگليسي است که براي ورود به بيش از ۴۶۰۰ کالج و دانشگاه در ايالات متحده و کانادا و ديگر کشورهای جهان مورد نياز است.

همچنين خارجي‌هایي که داراي مشاغل حرفه‌اي هستند براي ادامۀ فعاليت‌هاي حرفه‌ايشان در آمريکا و کانادا به مدرک تافل نياز دارند. نمرۀ کسب‌شده در اين آزمون دو سال اعتبار دارد.
در ادامۀ معرفی آزمون‌های تافل، در این مقاله به بررسی آزمون کامپیوتری تافل می‌پردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید...
آزمون کامپيوتري تافل (CBT) نسخۀ کامپيوتري آزمون تافل از بخش‌های زير تشکيل شده است:
۱- بخش شنيداري ۵۰-۳۰ پرسش ۶۰-۴۰ دقيقه
۲- ساختار ۲۵-۲۰ پرسش ۲۰-۱۵ دقيقه
۳- درک مطلب ۶۰-۴۴ پرسش ۹۰-۷۰ دقيقه
۴- بخش نوشتاري ۱ انشاء ۳۰ دقيقه

بخش شنيداري
بر خلاف آزمون کتبي، شما براي شنيدن از گوشي استفاده مي‌کنيد. همچنيـن در آزمـون کامپيوتري علاوه بر صـدايي که مي‌شنويد، يک تصويــر هم به نمـايش در مي‌آيد. به همراه هر پرسش گزينه‌هايي در صفحه نمايش داده مي‌شوند که بجاي حروف (C) ،(B) ،(A) و (D)، کنار هر گزينه يک بيضي ديده مي‌شود و شما بايد روي پاسخ(هاي) صحيح کليک کنيد. در آزمون کامپيوتري تافل گاهي بيش از يک پاسخ صحيح وجود دارد. در چنين حالتي به شما گفته مي‌شود که چه تعداد پاسخ صحيح را بايد انتخاب کنيد. اين بخش به دو قسمت تقسيم مي‌شود. قسمت اول شامل مکالمات کوتاهي است که البته کمي از تافل کتبي طولاني‌تر است. در قسمت دوم هم شما با مکالمه‌ها و سخنراني‌هاي طولاني‌تري روبرو مي‌شويد.

ساختار
اين بخش آزمون تافل کامپيوتري، درست مانند تافل کتبي است، با اين تفاوت که شما بجاي علامت زدن با مداد روي کاغذ، با ماوس روي گزينۀ صحيح کليک مي‌کنيد.

درک مطلب
در اين بخش شما ابتدا متني را مي‌خوانيد که معمولاً طولاني‌تر از آن است که در يک صفحه نمايش ديده شود. بنابراين شما مجبور خواهيد بود از «نوار مرور» براي ديدن (يا مرور) بقيه متن استفاده کنيد (تا زمانيکه «مرور» متن را تمام نکرده باشيد، کامپيوتر پرسش‌ها را در اختيار شما نمي‌گذارد). در اين مرحله بايد روي گزينه Proceed کليک کنيد. حال شما متن را در سمت چپ و پرسش را در سمت راست صفحه نمايش خواهيد ديد. در اين مرحله شما مي‌توانيد با کليک روي گزينه Prev به پرسش قبلي برگرديد.

بخش نوشتاري
اين بخش جدا از رتبۀ کلي شما گزارش مي‌شود. اين انشاء را هم مي‌توان با قلم روي يک پاسخ‌نامه نوشت و هم مي‌توان مستقيماً در کامپيوتر تايپ نمود. در اين حالت مي‌توانيد از گزينه‌هايي مثل delete، paste، cut و... استفاده کنيد.
همه چیز در مورد آزمون تافل کتبی

درباره فست زبان

    • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌های تخصصی زبان راه‌اندازی شده است.
    • کرمانشاه - بلوار طاق‌بستان
    • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
    • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
logo-samandehi
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…