***دوره حرفه‌ای آمادگی آزمون‌های MSRT ،UTEPT ،EPT و MHLE - دی ۹۷ *** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar
FastZaban نوشته شده توسط  مهر 28, 1395 - 2180 بازدید

همه چیز در مورد آزمون تافل کتبی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مقدمه
تافل
(TOEFL)، که تلفظ صحیح‌تر آن تِوفل هست، مخفف عبارت Test of English as a Foreign language است يک آزمون جامع و استاندارد زبان انگليسي است که براي ورود به بيش از ۴۶۰۰ کالج و دانشگاه در ايالات متحده و کانادا و ديگر کشورهای جهان مورد نياز است.

همچنين خارجي‌هایي که داراي مشاغل حرفه‌اي هستند براي ادامۀ فعاليت‌هاي حرفه‌ايشان در آمريکا و کانادا به مدرک تافل نياز دارند. نمرۀ کسب‌شده در اين آزمون دو سال اعتبار دارد.
تافل کتبی و کامپيوتری از سال 1968 تا 1998، آزمون تافل تنها به‌صورت کتبي برگزار مي‌شد و شرکت‌کنندگان پاسخ‌هايشان را روي يک برگه با مداد علامت مي‌زدند. در سال 1998 ETC كه آزمون تافل را طراحی مي‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخۀ کامپيوتري تافل را بر عهده دارد، براي اولين بار اين آزمون را به‌صورت کامپيوتري عرضه کردند. علاوه بر اين دو نسخه (کتبی و کامپیوتری)، يک آزمون جديدتر نيز وجود دارد تفاوت‌هاي زيادي با دو نسخۀ دیگر دارد (نسخۀ iBT)؛ از آن جمله مي‌توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره كرد.
آزمون کتبی تافل (PBT) تافل کتبي يک آزمون زمان‌بندي شده است که از سه بخش اصلي تشکيل شده است:
۱- بخش شنيداري ۵۰ پرسش ۳۵ دقيقه
۲- بخش ساختار و نگارش ۴۰ پرسش ۲۵ دقيقه
۳- درک مطلب ۵۰ پرسش ۵۵ دقيقه

بخش شنيداری
 اين بخش از تافل توانايي شما را در درک مکالمه‌هاي انگليسي آمريکايي مورد سنجش قرار مي‌دهد. اين بخش خود به سه قسمت تقسيم مي‌شود. قسمت اول اين بخش (Part A) شامل مکالمه‌هاي کوتاهی است که بين دو نفر صورت مي‌گيرد و پس از پايان هر مکالمه پرسشي مبني بر اينکه چه چيزي بين اين دو نفر رد و بدل شده و يا پرسشي در مورد زمان يا مکان اين مکالمه، مطرح مي‌شود. در قسمت دوم (Part B) مکالمه‌هاي گسترده‌تري بين دو يا چند نفر انجام مي‌شود و قسمت سوم (Part C) نيز دربرگيرندۀ سخنراني‌هايي است که بيشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهي و آکادميک است.

بخش ساختار و نگارش
اين بخش دو دسته از سؤالات را در بر مي‌گيرد و هر دو دسته براي سنجش توانايي شما در تشخيص گرامر و ساختار صحيح در يک متن طراحي شده‌اند. در دسته اول سؤالات (ساختار يا Structure) شما بايد ساختار صحيح و ترتيب لغات را تشخيص دهيد. اين دسته از سؤالات از يک جمله با يک يا چند جاي خالي تشکيل شده است و شما بايد گزينه‌اي را که به بهترين نحو جمله را تکميل مي‌کند، انتخاب کنيد. در دستۀ دوم سؤالات (نگارش يا Written Expression) هم شما با جملات کاملي روبرو مي‌شويد که زير چهار قسمت آنها خط کشيده شده و شما بايستی کلمه يا عبارت نادرست را شناسايي کنيد.
حتما بخوانید: پرفروش‌ترین منبع گرامر آزمون‌های زبان به چاپ دوم رسید.

درک مطلب

مهارت کافي در درک متون انگليسي و نيز دايرۀ لغات خوب، کليد موفقيت در همه بخش‌های تافل محسوب مي‌شود، اما در اين بخش اين مهارت‌ها بطور خاص مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند. اين بخش از آزمون تافل معمولاً شامل پنج متن در زمينه‌هاي علمی و دانشگاهي است و به دنبال هر متن ۱۰ پرسش مطرح مي‌شود. همۀ اطلاعاتي که براي پاسخ به پرسش‌ها نياز داريد در داخل متن‌ها گنجانده شده و شما نياز به پيش‌زمينۀ علمي خاصي نداريد.
حتما بخوانید: درک مطلب جامع آزمون‌های زبان

 

FastZaban

سجاد زنگیه‌وندی هستم، خوشحالم که در خدمت شما عزیزان و در فست زبان هستم. چند سالی میشه که در زمینه تولید محتوا و طراحی سایت کار می کنم.

موارد مرتبط

نظر دادن

آخرین بروزرسانی

درباره فست زبان

  • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌ های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌ های تخصصی زبان راه‌ اندازی شده است.
  • کرمانشاه - شهرک مسکن
  • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
  • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
logo-samandehi درگاه پرداخت بانک ملتدرگاه پرداخت بانک سامان
Top
×
بسته تضمینی آزمون ept سال ۹۷