***بسته قبولی آزمون EPT با پاسخ تشریحی تا شهریور ۹۶***
خرید با ارسال رایگان
Toggle Bar
مهر 18, 1395 - 543 بازدید

معرفی آزمون MSRT

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

آزمون MSRT شامل مهارت‌های شنیداری، ساختار، واژگان و درک مطلب می‌شود و هدف از برگزاری اين آزمون، سنجش میزان آشنایی شرکت‌کنندگان با زبان انگليسي است. این آزمون هر پنج هفته یکبار توسط وزارت علوم برگزار می‌گردد و نتایج آن معمولاً ۳ تا ۴ روز بعد از طریق وب سایت این آزمون اعلام می‌گردد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور و برای مدت ۲ سال اعتبار دارد.


سطح آزمون MSRT در حد آزمون تافل (انگلیسی پیشرفته: Advanced) است. این آزمون شامل ۱۰۰ سؤال بوده و شرط قبولی در آزمون کسب حداقل نيمي از كل نمرۀ آزمون است.

بخش‌های آزمون MSRT
MSRT دارای ۱۰۰ نمره (بدون نمرۀ منفی) است و مدت زمان پاسخگویی به سؤالات ۷۵ دقیقه است. بخش‌های آزمون به شرح زیر است:

بخش شنيداري (Listening)
تعداد کل سؤالات این بخش ۳۰ سؤال و شامل مكالماتی با لهجۀ آمريكائي بين افراد است و بعد از هر مكالمه و مكثی كوتاه چند سؤال در ارتباط با آن مكالمه پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این سؤالات ۱۵ دقیقه است. نکته: در پاسخ به سؤالات مکالمات، بیشتر به گفته‌های فرد دوم توجه کنید.

بخش ساختار و دستور زبان
اين بخش شامل ۳۰ پرسش است. بخش ساختار شامل دو دسته سؤال است كه در دستۀ اول (۱۵ سؤال) بايستی به سؤالاتی پاسخ دهيد كه در آنها بخشي از يك جمله خالي بوده و با گزينۀ مناسب بايد آن را تكميل كنيد؛ در دستۀ دوم، یعنی سؤالات تشخیص خطا (۱۵ سؤال)، با سؤالاتی مواجه خواهيد شد كه در آنها جمله داراي اشتباه بوده و شما بايستی گزینۀ نادرست را شناسايي كرده و آن را به‌عنوان پاسخ انتخاب كنيد. مدت زمان پاسخگویی به این سؤالات ۲۰ دقیقه است. سؤالات گرامر اکثراً از مباحث کتاب تافل لانگمن است که کتاب Fast Grammar استاد مهرداد زنگیه‌وندی شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ها می‌باشد.
 بخش درک مطلب (و واژگان)
اين بخش شامل ۴۰ پرسش است و معمولاً شامل ۴ متن آكادميك و دانشگاهي است كه شما بايد به سؤالات هر متن پاسخ دهيد. مدت زمان پاسخگویی به این سؤالات ۴۰ دقیقه است. سؤالات بخش درک مطلب اغلب از مباحث بخش درک مطلب کتاب تافل لانگمن است که کتاب راهنمای درک مطلب (Fast Reading) استاد مهرداد زنگیه‌وندی (شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ها) به چاپ رسیده است. سؤالات واژگان عمدتاً از کتاب‌های 504 و Essential Words for the TOEFL می‌باشد.
نحوۀ ثبت نام در آزمون MSRT: ثبت نام بصورت اینترنتی و از طریق آدرس وب سایت ثبت‌نام آزمون MSRT انجام می‌گیرد. 


نظر دادن

درباره فست زبان

    • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌ های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌ های تخصصی زبان راه‌ اندازی شده است.
    • کرمانشاه - بلوار طاق‌بستان
    • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
    • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
logo-samandehiدرگاه پرداخت بانک ملتدرگاه پرداخت بانک سامان
Top
×
بسته قبولی آزمون ept فست زبان