جستجو در سایت

پست الکترونیکی ما:  

ثبت‌نامکانال آموزشی فست زبان
کانال آموزش نکات آزمون‌های تخصصی زبان

آزمون MHLE (آزمون زبان وزارت بهداشت) چیست؟

آزمون زبان انگلیسی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار مي‌شود، آزمون MHLE نامیده می‌شود. هدف از برگزاری اين آزمون، سنجش میزان آشنایی شرکت‌کنندگان با زبان انگليسي است و MHLE مخفف عبارت Ministry of Health Language Exam است.

 سطح آزمون MHLE در حد آزمون تافل (انگلیسی پیشرفته: Advanced) است. این آزمون شامل ۱۰۰ سؤال بوده و شرط قبولی در آزمون کسب حداقل نيمي از كل نمرۀ آزمون است.
آزمون MHLE مخصوص افرادي است كه قصد ادامۀ تحصيل در دوره‌هاي دكتري تخصصي داخل و اعزام به خارج از كشور را دارند و مدت اعتبار مدرک آن (مثل آزمون تافل) ۲ سال است.

بخش‌های آزمون MHLE
MHLE دارای ۱۰۰ نمره (بدون نمرۀ منفی) است و مدت زمان پاسخگویی به سؤالات ۸۵ دقیقه است. بخش‌های آزمون به شرح زیر است:
 
بخش شنيداري
(Listening)
تعداد کل سؤالات این بخش ۳۰ سؤال و شمامل مكالماتی با لهجۀ آمريكائي بين افراد است و بعد از هر مكالمه و مكثی كوتاه چند سؤال در ارتباط با آن مكالمه پرسیده می‌شود.
نکته: در پاسخ به سؤالات مکالمات، بیشتر به گفته‌های فرد دوم توجه کنید.

بخش واژگان، ساختار و دستور زبان
اين بخش شامل ۴۰ پرسش است. بخش ساختار شامل دو دسته سؤال است كه در دستۀ اول بايد به سؤالاتی پاسخ دهيد كه در آنها بخشي از يك جمله خالي بوده و با گزينۀ مناسب بايد آن را تكميل كنيد؛ در دستۀ دوم با سؤالاتی مواجه خواهيد شد كه در آنها جمله داراي اشتباه بوده و شما بايستی گزینۀ نادرست را شناسايي كرده و آن را به‌عنوان پاسخ انتخاب كنيد. سؤالات واژگان عمدتاً از کتاب‌های 504 و Essential Words for the TOEFL، و سؤالات گرامر اکثراً از مباحث کتاب تافل لانگمن است که کتاب Fast Grammar استاد مهرداد زنگیه‌وندی شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ها و تست‌های نمونه با پاسخ تشریحی می‌باشد.

 بخش درک مطلب
اين بخش شامل ۳۰ پرسش است و معمولاً شامل ۴ متن آكادميك و دانشگاهي است كه شما بايد به سؤالات هر متن پاسخ دهيد. سؤالات بخش درک مطلب اغلب از مباحث بخش درک مطلب کتاب تافل لانگمن است که کتاب راهنمای درک مطلب استاد مهرداد زنگیه‌وندی (شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ها) در همین زمینه به چاپ رسیده است. توجه کنید که در بخش درک مطلب نیازی به خواندن کل متن نیست و شما با استفاده از تکنیک‌های تست‌زنی سریع‌تر به پاسخ دست پیدا کنید.

کانال آموزش استاد در تلگرام:
telegram.me/FastZaban

نحوۀ ثبت نام در آزمون MHLE
ثبت نام بصورت اینترنتی و ورود به صفحۀ اینترنتی www.sanjeshp.ir انجام می‌گیرد.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد
منابع آزمون MHLE

| قالب رایگان جوملا | ترمیم مو | کفسابی | خرید اپل ایدی | خرید vpn | درب اتوماتیک | طراحی سایت | فن کویل | تعمیرات صندلی اداری

عضویت در باشگاه دانش‌آموختگان FastZaban