مهر 20, 1395 - 988 بازدید

معرفی آزمون MHLE

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آزمون MHLE (آزمون زبان وزارت بهداشت) چیست؟
آزمون زبان انگلیسی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار مي‌شود، آزمون MHLE نامیده می‌ شود. هدف از برگزاری اين آزمون، سنجش میزان آشنایی شرکت‌ کنندگان با زبان انگليسي است و MHLE مخفف عبارت Ministry of Health Language Exam است.

 سطح آزمون MHLE در حد آزمون تافل (انگلیسی پیشرفته: Advanced) است. این آزمون شامل ۱۰۰ سؤال بوده و شرط قبولی در آزمون کسب حداقل نيمي از كل نمرۀ آزمون است.
آزمون MHLE مخصوص افرادي است كه قصد ادامۀ تحصيل در دوره‌ هاي دكتري تخصصي داخل و اعزام به خارج از كشور را دارند و مدت اعتبار مدرک آن (مثل آزمون تافل) ۲ سال است.

بخش‌ های آزمون MHLE
MHLE دارای ۱۰۰ نمره (بدون نمرۀ منفی) است و مدت زمان پاسخگویی به سؤالات ۸۵ دقیقه است. بخش‌ های آزمون به شرح زیر است:
 
بخش شنيداري
(Listening)
تعداد کل سؤالات این بخش ۳۰ سؤال و شامل مكالماتی با لهجۀ آمريكائي بين افراد است و بعد از هر مكالمه و مكثی كوتاه چند سؤال در ارتباط با آن مكالمه پرسیده می‌شود.
نکته: در پاسخ به سؤالات مکالمات، بیشتر به گفته‌ های فرد دوم توجه کنید.

بخش واژگان، ساختار و دستور زبان
اين بخش شامل ۴۰ پرسش است. بخش ساختار شامل دو دسته سؤال است كه در دستۀ اول بايد به سؤالاتی پاسخ دهيد كه در آنها بخشي از يك جمله خالي بوده و با گزينۀ مناسب بايد آن را تكميل كنيد؛ در دستۀ دوم با سؤالاتی مواجه خواهيد شد كه در آنها جمله داراي اشتباه بوده و شما بايستی گزینۀ نادرست را شناسايي كرده و آن را به‌ عنوان پاسخ انتخاب كنيد. سؤالات واژگان عمدتاً از کتاب‌های 504 و Essential Words for the TOEFL، و سؤالات گرامر اکثراً از مباحث کتاب تافل لانگمن است که کتاب Fast Grammar استاد مهرداد زنگیه‌ وندی شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ ها و تست‌ های نمونه با پاسخ تشریحی می‌ باشد.

 بخش درک مطلب
اين بخش شامل ۳۰ پرسش است و معمولاً شامل ۴ متن آكادميك و دانشگاهي است كه شما بايد به سؤالات هر متن پاسخ دهيد. سؤالات بخش درک مطلب اغلب از مباحث بخش درک مطلب کتاب تافل لانگمن است که کتاب راهنمای درک مطلب استاد مهرداد زنگیه‌ وندی (شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ ها) در همین زمینه به چاپ رسیده است. توجه کنید که در بخش درک مطلب نیازی به خواندن کل متن نیست و شما با استفاده از تکنیک‌ های تست‌زنی سریع‌ تر به پاسخ دست پیدا کنید.

کانال آموزش فست زبان در تلگرام:
https://telegram.me/FastZaban

نحوۀ ثبت نام در آزمون MHLE
ثبت نام بصورت اینترنتی و ورود به صفحۀ اینترنتی www.sanjeshp.ir انجام می‌گیرد.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد
منابع آزمون MHLE
 

Uncategorised

امتیاز این مطلب: 100% - 2 votes

معرفی آزمون MHLE

Book rating: 100 out of 100 with 2 ratings

موارد مرتبط

بسته کامل آزمون MHLE مهر 20, 1395 - 988 بازدید
منابع آزمون MHLE مهر 20, 1395 - 988 بازدید
محتوای بیشتر در این بخش: منابع آزمون MHLE »

نظر دادن

آخرین بروزرسانی

درباره فست زبان

    • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌ های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌ های تخصصی زبان راه‌ اندازی شده است.
    • کرمانشاه - بلوار طاق‌بستان
    • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
    • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
    logo-samandehiدرگاه پرداخت بانک ملتدرگاه پرداخت بانک سامان 
     
Top
×
بسته کامل آزمون EPT