***کلاس فشرده آزمون‌های MSRT ،EPT‌ و UTEPT - تضمینی*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar
دانلود سوالات آزمون MSRT آذر ۹۷ با پاسخ تشریحی
FastZaban نوشته شده توسط  مهر 26, 1395 - 3974 بازدید

معرفی آزمون EPT

این مورد را ارزیابی کنید
(13 رای‌ها)

آزمون EPT چیست؟
آزمون زبان انگلیسی که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود، آزمون EPT نامیده می‌شود. هدف از برگزاری اين آزمون، سنجش میزان آشنایی شرکت‌ کنندگان با زبان انگليسي است و EPT مخفف عبارت English Proficiency Test است.

EPT ويژۀ داوطلبان دكتری است و تمامی دانشجويان دكتري دانشگاه آزاد در صورت دارا نبودن مدرك بين‌ المللي زبان انگليسی با نمرۀ تعيين شده توسط دانشگاه، موظف به شركت در این آزمون و كسب حداقل نمرۀ قبولي هستند.
سطح آزمون EPT در حد آزمون تافل (انگلیسی پیشرفته: Advanced) است. این آزمون شامل ۱۰۰ سؤال است.
 

بخش‌ های آزمون EPT

آزمون EPT را می توان با آزمون بين‌ المللي TOEFL PBT مقايسه کرد؛ با این تفاوت که آزمون EPT فاقد بخش‌ های شنيداری و نگارش است.
  حتما بخوانید: آزمون تافل PBT چیست؟
آزمون EPT شامل ۱۰۰ سؤال است كه از این تعداد، ۲۵ سؤال به واژگان، ۴۰ سؤال مربوط به قسمت گرامر و ساختار جملات، ۲۰ سوال درک مطلب و ۱۵ سؤال به قسمت کلوز تست اختصاص یافته است. مدت پاسخگویی به سؤالات ۱۴۰ دقیقه است.
توجه ۱: تعداد سؤالات هر بخش بسته به آزمون ممکن است متغیر باشد.
توجه ۲: آزمون EPT فاقد نمرۀ منفی است و به شما توصیه می شود هیچ سؤالی را بدون پاسخ نگذارید.

بخش واژگان
اين بخش شامل ۲۵ پرسش چهارگزینه‌ ای است. سؤالات واژگان عمدتاً از کتاب‌ های 504 و Essential Words for the TOEFL مطرح می‌ گردد.

بخش درک مطلب و کلوز تست
اين دو بخش شامل ۳۵ پرسش است و معمولاً شامل متون آكادميك و دانشگاهی است كه شما بايد به سؤالات هر متن پاسخ دهيد. سؤالات بخش درک مطلب اغلب از مباحث بخش درک مطلب کتاب تافل لانگمن و تافل ریدینگ فلش می باشد که کتاب Fast Reading راهنمای درک مطلب استاد مهرداد زنگیه‌ وندی شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ ها، راهنمای کتاب تافل لانگمن و تافل ریدینگ است.
دانلود رایگان یک فصل کتاب درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading (ویرایش دوم) کلیک کنید.
بـرای تسلط بر بخش درک مطلب نیز توصیـه می‌ شود کتاب Fast Reading درک مطلب جـامع آزمـون‌ های زبـان را مطالعه نمائید. پس از بررسی‌ های صورت‌ گرفتـه، به این نتیـجه رسیدیم که با مطالعۀ کتـاب Fast Reading، داوطلبان به‌راحتی توانایی پاسخگویی به سؤالات این بخش را خواهند داشت. همچنین، دریافتیم که مهم‌ ترین بخش‌ های کتاب Fast Reading در آزمون‌ های ادوار گذشته، به ترتیب بخش‌ های ۳، ۲، ۱ و ۴ بوده‌اند. لغات مهم و پرتکرار متن‌ ها با رنگ آبی مشخص شده‌ اند و در پاسخ تشریحی آورده شده‌ اند. توصیه می‌ شود این لغات را به ذهن بسپارید.

ساختار و دستور زبان

اين بخش شامل ۴۰ سؤال است. اکثر سؤالات از مباحث کتاب تافل لانگمن است که کتاب Fast Grammar استاد مهرداد زنگیه‌ وندی شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ ها می‌ باشد.
دانلود رایگان یک فصل کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar (ویرایش دوم) کلیک کنید.

دانلود تمامی نمونه سوالات آزمون EPT

بـرای تسلـط بر بخـش گرامـر که به‌ نوعـی مهـم‌ ترین بخش آزمـون است نیـز توصـیه می‌ شود کتـاب Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌ های زبان را به‌ دقت مطالعه نمائید. پس از بررسی‌ های صورت‌ گرفته، به این نتیجه رسیدیم که با مطالعۀ دقیق کتاب Fast Grammar، داوطلبان توانایی پاسخگویی به بیش از ۹۵ درصد سؤالات بخش گرامر را خواهند داشت. مهم‌ ترین بخش‌های کتاب Fast Grammar در آزمون‌ های ادوار گذشته، به ترتیب بخش‌ های ۹، ۸، ۱۴، ۱، ۶، ۷، ۳ و ۴ بوده‌ اند.

نحوۀ ثبت نام در آزمون EPT

ثبت نام بصورت اینترنتی و ورود به صفحۀ اینترنتی لینک ثبت‌نام دانشگاه آزاد در اینجا قرار داده شود انجام می‌گیرد.
http://english.iau.ac.ir/ept
راهنمای کامل شرکت در آزمون EPT

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد

منابع کامل آزمون EPT (انتشارات جنگل)
Learning Products

Uncategorised

امتیاز این مطلب: 100% - 7 votes

معرفی آزمون EPT

Book rating: 100 out of 100 with 7 ratings
FastZaban

سجاد زنگیه‌وندی هستم، خوشحالم که در خدمت شما عزیزان و در فست زبان هستم. چند سالی میشه که در زمینه تولید محتوا و طراحی سایت کار می کنم.

نظر دادن

آخرین بروزرسانی

درباره فست زبان

  • وبسایت تخصصی FastZaban بعنوان بزرگترین مرجع آزمون‌ های تخصصی زبان با هدف ارائه برترین و جدیدترین منابع و متدهای کسب موفقیت در آزمون‌ های تخصصی زبان راه‌ اندازی شده است.
  • کرمانشاه - شهرک مسکن
  • کانال آموزشی: Telegram.me/FastZaban
  • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
logo-samandehi درگاه پرداخت بانک ملتدرگاه پرداخت بانک سامان
Top